Blefaroplastyka

Blefaroplastyka, znana również jako lifting powiek, to innowacyjny zabieg chirurgiczny, który pozwala przywrócić i zachowań naturalne piękno. Procedura ma na celu poprawę wyglądu powiek, usuwanie nadmiaru skóry, tkanki tłuszczowej i luźnych mięśni wokół oczu, co prowadzi do odświeżenia i odmłodzenia całej twarzy. Zabiegi są wykonywane przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem.

Konsultacja zabiegowa

Przed przystąpieniem do zabiegu blefaroplastyki, przeprowadzamy szczegółową konsultację z pacjentem. Oceniamy anatomię oczu, skóry i tkanki miękkiej wokół nich, słuchamy oczekiwań pacjenta i doradzamy najlepsze rozwiązania. Staramy się zapewnić pacjentom pełne zrozumienie całego procesu, w tym potencjalnych rezultatów, ewentualnego ryzyka i czasu rekonwalescencji.

Po zabiegu blefaroplastyki zapewniamy naszym pacjentom odpowiednią opiekę i wsparcie. W okresie gojenia zalecamy stosowanie odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych i przestrzegania zaleceń, aby zapewnić optymalne rezultaty.

Plastyka powiek górnych

Plastyka powiek górnych polega na chirurgicznej redukcji nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej w obrębie górnej powieki. Zabieg jest wskazany dla osób, u których nadmiar tkanek w obrębie oczu powoduje smutny i zmęczony wygląd twarzy oraz nieprawidłowe widzenie. W efekcie dochodzi do poprawy funkcjonalności, jak i estetyki okolicy oczu i całej twarzy.

Plastyka powiek dolnych

Dolna blefaroplastyka koncentruje się na usuwaniu worków pod oczami oraz redukcji nadmiaru skóry i tłuszczu w okolicy dolnej powieki. Wykonuje ją zawsze Chirurg plastyczny, który przeprowadza nacięcia wzdłuż linii rzęs, a następnie usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej i skóry. Może również być przeprowadzona relokacja tłuszczu, aby wypełnić ubytki lub zmarszczki, które mogą być obecne w tym obszarze. Dolna blefaroplastyka daje efekt bardziej wypoczętych i młodszych oczu.

Alicja Pilchowska-Lemańczyk

Lekarz | Specjalista okulistyki | Medycyna estetyczna

Na co dzień praktykuję w specjalistycznym szpitalu w Chojnicach.

Codziennie wykonuję skomplikowane zabiegi:

  • laserowe zabiegi leczenia jaskry czy zaćmy;
  • operacyjne zabiegi leczenia jaskry czy zaćmy;
  • plastyka powiek.

W swoim doświadczeniu mam setki doskonale wykonanych zabiegów i zadowolonych pacjentów.

okulista Alicja Pilchowska Lemanczyk