Ginekologia estetyczna

Każdy zabieg z zakresu ginekologii estetycznej poprzedzony jest konsultacją lekarską, podczas której lekarz zbierze wywiad, przeprowadzi badanie ginekologiczne oceniając warunki anatomiczne, a następnie zaproponuje postępowanie terapeutyczne. Dzięki temu każda Pacjentka może liczyć na indywidualne podejście i zabiegi dobrane do jej potrzeb.

W zależności od rodzaju wybranego zabiegu wizyta trwa od około 30 do 60 minut.

W tym czasie możemy wykonać m. in. wypełnienie warg sromowych oraz rewitalizację skóry sromu, krocza lub pochwy kwasem hialuronowym, mezoterapię osoczem bogatopłytkowym, lifting warg sromowych i zwężenie pochwy nićmi PDO.

Wypełnienie warg sromowych większych i krocza

Zabieg wypełnienia warg sromowych większych i krocza przy użyciu preparatu w postaci żelu na bazie kwasu hialuronowego jest małoinwazyjną procedurą medyczną, wykonywaną na fotelu ginekologicznym, w znieczuleniu miejscowym. Zabieg trwa ok 20 minut. Wykonywany jest w warunkach jałowości, po wcześniejszym odkażeniu skóry sromu i krocza. W zależności od anatomii i preferencji oraz kwalifikacji przedzabiegowych lekarz ustala w porozumieniu z Pacjentką zakres zabiegu. Preparat podawany jest za pomocą atraumatycznej kaniuli. W zależności od zakresu zabiegu, w obszar warg sromowych większych, przedsionka pochwy lub krocza. Celem zabiegu jest leczenie umiarkowanego zaniku (hipotrofii) lub zaniku (atrofii) oraz asymetrii warg sromowych większych, poprzez odtworzenie ich objętości. Leczenie podrażnienia okolic intymnych i związanych z tym dolegliwości bólowych  podczas stosunków płciowych poprzez poprawę elastyczności i napięcia skóry sromu. Jak również leczenie dolegliwości związanych z urazami okołoporodowymi takimi jak ubytek tkanek i zaciągnięcie oraz dolegliwości bólowe blizny po nacięciu krocza.

Lifting warg sromowych większych

Zabieg liftingu warg sromowych większych przy użyciu nici PDO jest małoinwazyjną procedurą medyczną, wykonywaną w znieczuleniu miejscowym na fotelu ginekologicznym. Zabieg trwa ok 30 minut. Wykonywany jest w warunkach jałowości, po wcześniejszym odkażeniu skóry sromu. W zależności od anatomii i preferencji oraz kwalifikacji przedzabiegowych lekarz ustala w porozumieniu z Pacjentką zakres zabiegu, który polega na inplantacji nici liftingujących w obszar warg sromowych większych celem ich uniesienia i odtworzenia prawidłowej anatomii. Celem zabiegu jest Uniesienie opadających, atroficznych warg sromowych większych oraz leczenie asymetrii warg sromowych większych.

Zwężenie przedsionka pochwy

Zabieg zwężenia przedsionka pochwy i liftingu krocza przy użyciu nici PDO jest mało inwazyjną procedurą medyczną, wykonywaną w znieczuleniu miejscowym. Zabieg trwa ok 45 minut. Wykonywany jest w warunkach jałowości, po wcześniejszym odkażeniu skóry sromu i krocza. W zależności od anatomii i preferencji oraz kwalifikacji przedzabiegowych lekarz ustala w porozumieniu z Pacjentką zakres zabiegu, który polega na inplantacji nici liftingujących w okolice przedsionka pochwy i krocza celem ich uniesienia i zwężenia  wejścia do pochwy.

Leczenie blizn poporodowych fibryną bogatopłytkową (PRF)

Zabieg jest małoinwazyjną procedurą medyczną, wykonywaną w znieczuleniu miejscowym przy użyciu preparatu znieczulającego w kremie. Zabieg trwa ok. 15 minut. Poprzedza go pobranie krwi Pacjentki. Wykonywany jest po wcześniejszym odkażeniu skóry sromu i krocza. Preparat podawany jest za pomocą strzykawki z igłą podskórnie, w obszar przedsionka pochwy i krocza. Preparat jest przygotowany po frakcyjnym odwirowaniu pełnej krwi żylnej Pacjentki pobranej bezpośrednio przed zabiegiem w warunkach jałowości, przez wykwalifikowany personel medyczny. Celem zabiegu jest leczenie dolegliwości związanych z zaciągnięciem okolicy blizn poporodowych.

Zabieg odmładzania pochwy i sromu osoczem bogatopłytkowym (PRP)

Jest małoinwazyjną procedurą medyczną, wykonywaną w znieczuleniu miejscowym przy użyciu preparatu znieczulającego w kremie z lidokainą. Zabieg trwa około 30 min.  Poprzedza go pobranie krwi Pacjentki. Zabieg wykonywany jest na fotelu ginekologicznym, pod kontrolą wzroku, po wcześniejszym odkażeniu skóry sromu lub pochwy. W zależności od anatomii i preferencji oraz kwalifikacji przedzabiegowych lekarz ustala w porozumieniu z Pacjentką zakres zabiegu. Preparat podawany jest za pomocą strzykawki z igłą, na zasadzie mezoterapii, w zależności od zakresu zabiegu, w błonę śluzową kanału pochwy, obszaru wejścia do pochwy, przedsionka pochwy lub w skórę sromu i krocza. Preparat jest przygotowany po frakcyjnym odwirowaniu pełnej krwi żylnej Pacjentki pobranej bezpośrednio przed zabiegiem w warunkach jałowości, przez wykwalifikowany personel medyczny. Celem zabiegu jest leczenie suchości pochwy, podrażnienia okolic intymnych i związanych z tym dolegliwości bólowych występujących  podczas codziennych czynności i stosunków płciowych. Osocze zapewnia nawilżenie błony śluzowej pochwy i skóry sromu oraz poprawę elastyczności i napięcia tkanek sromu i pochwy.

Augmentacja „punktu G” kwasem hialuronowym

Zabieg ten polega na podaniu żelu z kwasem hialuronowym w obszar przedniej ściany pochwy. Udowodniono, że wypełnienie okolicy pod cewką moczową pozytywnie wpływa na intensyfikację doznań seksualnych u większości pacjentek. Zabieg wykonywany jest przez lekarza, na fotelu ginekologicznym, pod kontrolą wzroku. Czas wykonania procedury to około 20 minut.

Ostrzykiwanie okolicy łechtaczki osoczem bogatopłytkowym

Polega na podaniu w okolicę łechtaczki specjalnie przygotowanego osocza, odwirowanego z wcześniej pobranej krwi pacjentki. Zabieg wykonywany jest przez lekarza, na fotelu ginekologicznym, pod kontrolą wzroku. Czas wykonania całej procedury to około 30 minut. Zabieg ten jest skuteczną metodą poprawiającą doznania seksualne poprzez uwrażliwienie okolicy łechtaczki i przedniej ściany pochwy. Jego celem jest leczenie zaburzeń podniecenia i orgazmu.

Odmładzanie skóry sromu i nawilżenie pochwy kwasem hialuronowym

Zabieg jest małoinwazyjną procedurą medyczną, wykonywaną w znieczuleniu miejscowym przy użyciu preparatu znieczulającego w kremie z lidokainą. Trwa około 45 minut. Wykonywany jest pod kontrolą wzroku, po wcześniejszym odkażeniu skóry sromu i pochwy. W zależności od anatomii i preferencji oraz kwalifikacji przedzabiegowych lekarz ustala w porozumieniu z pacjentką zakres zabiegu. Preparat, w formie żelu z kwasem hialuronowym, podawany jest za pomocą strzykawki z igłą na zasadzie mezoterapii, w zależności od zakresu zabiegu w obszar przedsionka i kanału pochwy, skórę sromu lub krocza. Celem zabiegu jest leczenie suchości oraz podrażnienia okolic intymnych i pochwy oraz związanych z tym dolegliwości bólowych podczas stosunków płciowych i codziennej aktywności.

Labioplastyka i hoodoplastyka - plastyka warg sromowych i napletka łechtaczki

To zabieg chirurgiczny wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Trwa około 90 minut. Polega na usunięciu nadmiarów skóry i tkanki podskórnej warg sromowych mniejszych i napletka łechtaczki. Zabieg ma na celu korekcję kształtu i asymetrii oraz zmniejszenie przerośniętych warg sromowych. Technika zabiegu dobierana jest indywidualnie przez lekarza, w zależności od warunków anatomicznych i kwalifikacji przedzabiegowej. Na skórę zakładane są szwy, które usuwane są po około 7 dniach od zabiegu, podczas kontroli. Po zabiegu pacjent może wrócić do domu tego samego dnia. Kwalifikacja do zabiegu przeprowadzana jest przez lekarza po uprzedniej konsultacji, podczas której wykluczane są przeciwwskazania, omawiana jest metoda operacji oraz zalecenia pozabiegowe.

Michał Bartos

Lekarz | Medycyna estetyczna | Ginekologia estetyczna

  • absolwent kierunku lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego;
  • absolwent studiów podyplomowych dla lekarzy z Medycyny Estetycznej Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach;
  • pracuję na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym Szpitala na Zaspie w Gdańsku.

Pracuję z:

  • nićmi liftingującymi; 
  • kwasem hialuronowym; 
  • toksyną botulinową; 
  • stymulantami;
  • fibryną.

Wykonuję zabiegi:

  • lipotransferu; 
  • labioplastyki.
ginekolog Michał Bartos